כמה משלמים מס רכישה

בני זוג מחשבים מס רכישה

כל מי שרוכש נדל"ן להשקעה או למגורים בישראל מכל סוג שהוא חייב לשלם מס רכישה. השאלה הנשאלת היא כמה משלמים מס רכישה, יש בחוק מדרגות מס לרוכשי נכסים. זהו חוק במסגרת תקנות מיסוי מקרקעין. הליך זה מתייחס לכל רוכש זכות במקרקעין (בעלות, חכירה) מס הרכישה משולם בפועל לרשות המיסים. כמובן שיש הבדל בין מס רכישה המוטל על רוכש דירה ראשונה לבין מס המוטל על מי שרכישת הדירה איננה 'דירה יחידה'/דירה ראשונה שלו. כמו כן, שיעורי המס מדורגים בהתאם לסכום עיסקת הנדל"ן.

בצד זה, יש בחוק גם הקלות על מיסוי, כמו פטור מוחלט או 'הנחות' מס בשיעור נמוך לאוכלוסיות מסוימות. אז כמה משלמים מס רכישה? כמובן שזה תלוי גם בגודל הדירה איך מודדים שטח דירה זוהי פעולה פשוטה למי יודע איך, כשמדובר בנכסי נדל"ן שאינם דירה, אז שיעור המס הוא קבוע (למשל: ברכישת חנות, מגרש וכו') לפני שלב המיסוי כמובן יש לדעת שהחוק מחייב כל בעל זכות במקרקעין שרכש נכס להצהיר בפני מיסוי מקרקעין על ביצוע הרכישה בזמן אמת. יש טפסי מסודרים לעניין מס רכישה, ביניהם, למשל, טופס 7000 ב' להצהרת רכישה/מכירה של דירה מקבלן או מיזם. את מס הרכישה יש לשל תוך 60 יום מביצוע העסקה.

חישוב כמה משלמים מס רכישה

מהן האופציות לתשלום מס רכישה

אפשר לשלם ישירות בלשכה למיסוי מקרקעין, אפשר לשלם באמצעות שובר בבנק-הדואר, אפשר לשלם בכל סניפי הבנקים, אפשר לשלם באמצעות הפקת שובר במערכת המקוונת של מיסוי מקרקעין (פרוצדורה שרק עורך-דין יכול לבצע עבורכם) תשלום ישיר באתר של רשות המיסים באמצעות כרטיס אשראי. יש מקרים שבהם ניתן לפרוס את תשלום המס עד לשישה תשלומים. רק אחרי שמס הרכישה משולם במלואו, אז ניתן לבצע את רישום הבעלות על הנכס בטאבו.

כמה משלמים מס רכישה על דירה ראשונה 'יחידה'

החוק קובע ששיעור מס הרכישה לגבי נכסים שאינם דירת מגורים יהיה קבוע לכל שווי הנכס לפי 6% מהשקל הראשון. כשמדובר בדירה שהיא רכישת דירה מקבלן או מפרטי היחידה של הקונה, כלומר שהוא מעולם לא קנה נדל"ן בעבר (גם במקרה שיש לו כבר דירה שקיבל מתנה בירושה) אז מס הרכישה יהיה בשיעור להלן: אפס אחוז על חלק השווי שעד 1,744,505 ש”ח (פטור ממס רכישה) שלושה וחצי אחוז על חלק השווי שמעל 1,744,505 ש”ח ועד 2,069,205 ש”ח .חמישה אחוז על חלק השווי שמעל 2,069,205 ש”ח ועד 5,338,290 ש”ח. שמונה אחוז על חלק השווי שמעל 5,338,290 ש”ח ועד 17,794,305 ש”ח, עשרה אחוז על חלק השווי שמעל 17,794,305 ש”ח (ועד בכלל). חשוב לדעת שגם את הנתונים האלה מעדכנים אחת לשנה, לכן רצוי לקרוא טיפים לרכישת דירה טרם הרכישה על מנת לדעת את הפרטים הקטנים.

מחשבון דפים

כמה מס תשלמו על דירה שנייה ושלישית

אם אתם רוטשילד או לפחות דונאלד טראמפ, בטח יעניין אתכם לדעת כמה משלמים מס רכישה כשיש בעלות על יותר מדירה אחת. אז ככה: שיעור מס רכישה במקרה של קניית דירה נוספת (שניה או שלישית וכו') ינוע בין חמישה אחוז לעשרה אחוז. גם מס רכישה המוטל על חברה שקונה דירת מגורים יהיה בשיעור זהה. כנ"ל לגבי תושב חוץ שקונה בישראל דירה: הוא ישלם מס רכישה לפי השווי של הדירה שרכש, בהתאם למדרגות המס, כמו בסטטוס של רכישת 'דירה נוספת'.
הסתקרנתם לדעת מה יהיה גובה המס על הרכישה שלכם? כנסו לאינטרנט וחפשו סימולטורים מותאמים. תוכלו להכניס לתוכם מידע רלוונטי ולקבל את שיעור המס שאותו תצטרכו לשלם כשתקנו נכס. קדימה, תכינו את הארנק בשמחה, אתם בעלי הבית!
בכל מקרה, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך הדין שלכם לגבי מס הרכישה. יכול להיות שהוא יידע לחסוך לכם עלויות בתשלום המס במקרה של רכישת דירה שנייה ושלישית.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם:

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו!
התקשרות מהירה
050-6725005
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
מה חדש באתר?
Open chat
שלום וברכה!
אני אודליה דדון מנכ"לית החברה.
אני כאן כדי לסייע לכם במה אוכל לעזור?
Call Now Button