קניית דירה

איש חותם על מסמך רכישה לצד אישה

אחרי שנים של חיים בשכירות ואולי עם שותפים הגעתם לרגע המיוחל – החלטתם לקנות דירה. מזל טוב! סוף סוף תהיו בעלי הבית של עצמכם, לא תהיו תלויים בבעל דירה שיתקן או לא יתקן סתימה בשירותים, ותוכלו לצבוע את הקירות שבאיזה צבע שתרצו ללא צורך לבקש רשות מאיש. נכון, זהו צעד מרגש מאוד, אך כדי למנוע הפתעות לא נעימות בעת קניית דירה חשוב לעשות את זה בזהירות גם אם הדירה להשקעה ולא למגורים. כשמדובר בקנייה היקרה ביותר שתעשו במהלך החיים – חשוב להתנהל בשיקול דעת.

איש ואישה עם מסמכים

לפני קניית דירה – לבדוק, לבדוק ושוב פעם לבדוק

לפני שתוכלו לחתום על החוזה תצטרכו לשקול גורמים רבים. הרכישה היקרה ביותר שתעשו בחיים אינה דבר של מה בכך. חשוב להתנהל בזהירות ובשיקול דעת ולשים לב לפרטים רבים. אם זאת דירה אשר משווקת במסגרת פרויקטים חדשים קחו בחשבון שאתם עלולים לשלם משכתנא טרם כניסתם לדירה, עוד בשלב הבחירה של הנכס הקפידו לבדוק את הכלה היטב, ורצוי לקחת כמה חברים או בני משפחה לביקור בדירה. ייתכן שהם יוכלו לראות דברים שאתם לא שמים לב אליהם.

האם הדירה קרובה לכביש סואן? האם היא נצבעה לא מכבר? אם זאת דירה מקבלן האם הוא אמין? אולי יש דברים שמנסים להסתיר מכם? מה לגבי השכנים? לכו לבקר את האיזור בשעות שונות של היממה, ביום חול ובסוף השבוע, ושימו לב אם אין שכן שמנגן בתופים, משפחה רעשנית במיוחד או גן ירוק שמשמש בלילה איזור בילוי לבני נוער. מה לגבי התנועה והחנייה ברחוב? האם בבוקר קשה לצאת מהשכונה? וכשמגיעים בערב ורוצים לחנות, יש מקום? נושא זה קריטי מאוד אם אין חניה צמודה לדירה, אך גם כשיש חנייה צמודה, אם אתם אנשים שמארחים הרבה, לא תרצו שהאורחים שלכם יחזרו הביתה כי לא מצאו חנייה. מה הם כיווני האוויר והאם הם מתאימים לכם? האם הגינה המשותפת מטופחת? גינה לא מטופחת עלולה להעיד על הזנחה בעוד היבטים של הבניין.

חשוב לשים לב: אם יש באזור מוסדות חינוך, קווי אוטובוס ואזורי מסחר ותעסוקה. גם אם לכם הדבר לא חשוב כרגע, וגם אם הדירה מקסימה, אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד. ייתכן שתרצו להשכיר אותה בהמשך ונקודות אלה יהיה חשובות לשוכרים פוטנציאלים לכן הקפידו על הכללים בעת קניית דירה.

חוק המספרים הגדולים בזמן קנית דירה

בעת קניית דירה, הסכומים גבוהים כל כך, שלפעמים נדמה שעוד כמה מאות אלפי שקלים לא ישנו. זה לא נכון. חשבו היטב עוד לפני שאתם יוצאים לראות דירות פוטנציאליות מה הסכום שתוכלו להשקיע. נסו לא לחרוג מהסכום שקבעתם לעצמכם גם אם תראו דירות שתתאהבו בהן. אמנם במסגרת התקציב נסו לחפש דירות חדשות אשר משווקות במחירים טובים זה יכול להיות דרך קבוצת רכישה או ירידי דירות קחו בחשבון את מצבכם הכלכלי הנוכחי בלבד, ושימו לב שתצטרכו הון עצמי של לפחות כשליש הדירה.

קניית דירה

ליווי מקצועי בעת קניית דירה

בסוגיה הזאת אסור בתכלית האיסור לחסוך. בחרו עורך דין טוב שילווה אתכם במשך התהליך. רק הוא יכול להבטיח שהעסקה בטוחה, שאין על הדירה עיקולים או הערות אזהרה ושהמוכר הנחמד הוא אכן בעל הדירה. אל תתפתו לקחת עורך דין משותף שהמוכר מציע לכם כדי לחסוך עלויות. רק עורך דין שתשכרו בעת קניית דירה ידאג לכם ואך ורק לכם. כדאי לשכור גם יועץ משכנאות לבדיקת משכנתא עם ריביות נמוכות, וכן מפקח בנייה שיבדוק את הנכס מההיבט ההנדסי ויבטיח שלא תקנו דירה עם פגמים או ליקויי בנייה. מההיבט הזה, ניסיון לחסוך עלויות עלול לעלות לכם ביוקר.

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו!
התקשרות מהירה
050-6725005
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
מה חדש באתר?
Open chat
שלום וברכה!
אני אודליה דדון מנכ"לית החברה.
אני כאן כדי לסייע לכם במה אוכל לעזור?
Call Now Button