דירה להשקעה

זוג בתוך דירה

נראה כי כיום יותר ויותר אנשים בוחרים ברכישת נכס כהשקעה לעתיד כאפיק השקעה משתלם. כן, דווקא בימים אלו, בהם אלטרנטיבות ההשקעה סולידיות ביותר, כדאי לבחון אפשרות לרכישת דירה להשקעה. אם כן, מדוע עכשיו? כיצד לוקחים משכנתא נכונה וחכמה עבור דירה נוספת להשקעה ובאילו אנשי מקצוע כדאי להיעזר בהחלטה? משפט מפורסם טוען כי כל החלטה שאנחנו מקבלים היא הסיבות לרכישת דירה להשקעה: עבר, הווה, עתיד בסופו של דבר החלטה רגשית. והנה, רכישת נדל"ן להשקעה מהווה דוגמא מצוינת לכך. ידוע כי להחלטה על צעד שכזה קיימות סיבות פסיכולוגיות בעלות משמעות רבה: רובנו מחפשים בכל עת דרכים ואמצעים ליצור לעצמנו מקדמי ביטחון לעתיד.

זוג מסתכל בתוכניות של הדירה

דירה להשקעה בהחלט נותנת מענה לצורך זה

בעלי נכסים להשקעה נהנים וודאי מתחושת ביטחון ושקט כלכליים. בנוסף, רוכשי דירות להשקעה רבים מחפשים אפיקי חיסכון לילדיהם ולדורות העתיד ולכן מחליטים על צעד זה – אם לטובת מגורי הילדים בעתיד, לטובת הכנסה שוטפת עבורם ועוד. כמובן, אין להקל ראש בסיבות הכלכליות המביאות משקיעים לרכוש דירות: נכס להשקעה אשר יניב תשואה גבוהה יכול לספק לבעל הדירה רווחים עכשוויים ועתידיים נאים. דירה להשקעה מעניקה לבעליה הכנסה פסיבית נוספת, זאת כאשר רכישת הדירה ולקיחת המשכנתא המתאימה, נעשים כמובן באופן נכון ומדויק. אנשים רבים בוחרים לרכוש דירה בנוסף להשקעה וירכשו דווקא דירה מקבלן אחרים יעדיפו דירה ישנה יותר בשל המחיר המוזל אך העניין שדווקא עכשיו, בימים בהם אלטרנטיבות ההשקעה סולידיות וכן הריביות נמוכות באופן יחסי. לקיחת משכנתא עבור דירה להשקעה, בדומה ללקיחת היבטי המשכנתאות ברכישת דירות להשקעה

הכול על משכנתא לרכישת הדירה

משכנתא עבור דירה למגורים עצמיים, מחייבת בחירה במשכנתא נכונה ומתאימה למאפיינים האישיים שלכם, הרוכשים. ואולם עבור רכישת דירה להשקעה, נוספים גורמים והחלטות אותן יש לקבל. למשל, אנשים מסוימים יעדיפו להתאים את גובה החזר המשכנתא החודשי לדמי השכירות אותם הם יקבלו במדויק, ואילו אחרים יעדיפו, לאחר חישוב מעמיק, להגדיל את גובה החזר המשכנתא תוך שהוא מורכב מדמי השכירות ומהחזר אישי מסוים. בנוסף, קיימת המלצה מסוימת כי כדאי לרוכשי הדירות להשקעה לקחת מימון גבוה למשכנתא ובכך למנף את פוטנציאל העסקה כולה.

איש מראה לזוג במחשב

דירה להשקעה – איך עושים את זה

כיום, רכישת דירות להשקעה אינה שמורה כלל וכלל לעשירים בלבד. מכוון שהיום ניתן לרכוש דירות ישנות ולא בהכרח דירות של פרויקטים חדשים אנשים רבים ממגוון מעמדות כלכליים עשויים להחליט על אפיק השקעה זה במקרים בהם הצליחו לצבור חסכונות, קיבלו סכום כסף משמעותי בירושה או קיבלו פיצויים ממקום עבודתם או מגורמים אחרים. ועדיין, השקעה בנדל"ן דורשת תכנון, ידע, זהירות ושיקול דעת. בבואכם לרכוש דירה לצורך השקעה עליכם לקחת מספר גורמים בחשבון כמו מצב הדירה, גודלה, מיקום הנכס בסביבה פוטנציאלית, פיתוח סביבתי באזור ועוד.

דירה להשקעה אינה חייבת כלל וכלל להיות ממוקמת במרכז הארץ – למשל בחירה בנכס להשקעה שלא במרכז תל אביב, אלא בערים הסובבות אותה או בערי פריפריה, יכולה דווקא להתגלות כצעד כלכלי מצוין ומניב תשואות גבוהות בהרבה, אך רצוי באזורים הללו לרכוש דירות חדשות מאשר ישנות. מכוון שאם הנכם מתגוררים במרכז הארץ, בדירות ישנות לא חסר תקלות וזה יגרום לכם לחוסר מנוחה להתרוצץ לעיתים תכופות בנסיעות ארוכות ומתישות. תוכלו לקנות דירות חדשות מקבלן במחירים טובים באזור הדרום רצוי שתעשו את הרכישה דרך ירידי דירות, שמה תוכלו לקבל מחירים טובים יותר מאשר תלכו לרכוש דירה לבד.

דירה להשקעה

5 טיפים מנצחים לקראת רכישת דירה להשקעה

  1. בצעו חישוב תשואה נכון ומדויק את גובה התשואה יש לחשב תוך לקיחת כלל הגורמים הרלוונטיים בחשבון, כלומר כלל התשלומים השונים בעת רכישת הדירה. הנוסחא הכללית לחישוב התשואה היא: חישוב שכר הדירה * 12 חודשי השנה / מחיר הדירה, עלות השיפוץ, וסך הוצאות ראשוניות חד פעמיות.
  2. חפשו תשואה של %5 ומעלה מפתח ההצלחה, לפחות מן ההיבט הכלכלי לעסקה, טמון בגובה דמי התשואה אותם תרוויחו. ניתן לומר כי תשואה גבוהה מ – %5 נחשבת לתשואה גבוהה ומשתלמת המצדיקה את הרכישה שביצעתם.
  3. וודאו כי סביבת הדירה שכירה וסחירה כלומר, אל תבחנו את הנכס בלבד, אלא בצעו מחקר מקיף על האזור בו היא ממוקמת. בחנו את הפוטנציאל הסביבתי ובדקו מה יש באזור – מה בונים בסביבה? מכללות ואוניברסיטה לסטודנטים? גני ילדים, בתי ספר? האם קיימות תכניות פיתוח באזור? גורמים אלו משפיעים על מחירי השכירות והקלות בה ניתן להשכיר ואו למכור בשלבים מאוחרים יותר.
  4. בדקו אפשרות לרכישת דירה גדולה לחלוקה חוקית גישות מסוימות סוברות כי כדאי לרכוש דירות קטנות במחירים סבירים. ואולם, קיימת גישה נוספת על פיה כדאי דווקא לרכוש דירות גדולות אותן ניתן לחלק באופן חוקי. על ידי כך, ניתן להגדיל משמעותית את דמי השכירות ומכאן – את התשואה החודשית או השנתית.
  5. היעזרו ביועצי משכנתאות ובמתווכים בתהליך הרכישה יועצי משכנתאות חיצוניים יבנו עבורכם את תמהיל המשכנתא הנכון ביותר לו יש קשר ישיר להצלחת העסקה כולה. ואילו, מתווכים מקצועיים ואיכותיים יכולים ללוות אתכם לאורך כל התהליך ולספק לכם עצות מועילות אודות מצב שוק הנדל"ן, מצב הדירה והאזור בו היא ממוקמת, על אפשרויות מציאת הדיירים הנכונים ועוד. מדובר בייעוץ חיצוני חשוב ובעל ערך בלתי מבוטל!
תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו!
התקשרות מהירה
050-6725005
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
מה חדש באתר?
Open chat
שלום וברכה!
אני אודליה דדון מנכ"לית החברה.
אני כאן כדי לסייע לכם במה אוכל לעזור?
Call Now Button