נדל"ן להשקעה

ביצוע עסקת נדל"ן להשקעה

בני הזוג שדפקו על דלת דירה ברחוב רמת גני שקט נראו מודאגים. “בוקר טוב", אמרו לבעלת הבית. “רצינו לשאול – הבניין שלכם עומד לפני פרויקט תמ"א? קנינו דירה להשקעה במסגרת נדל"ן להשקעה בבית הסמוך ועכשיו שמענו על כך. זה נכון"?

הסיטואציה הזאת היא סיטואציה שרצוי מאוד להימנע ממנה כאשר מחליטים לרכוש נדל”ן להשקעה. ייתכן שעדיין היה שווה לקנות את הדירה, שממוקמת ברחוב טוב ובבניין ותיק ושמור עם חצר מטופחת. אך הרחוב עתיד להפוך לאתר בנייה בשנתיים הקרובות, ועובדה זו הייתה עשויה להיות קלף מיקוח משמעותי בזמן המשא ומתן על הרכישה ולהוזיל את מחירה.

מפתח שמים נוף

מההחלטה לרכוש נדל"ן להשקעה כל הטיפים

אין ספק שההחלטה לרכוש נדל"ן להשקעה היא החלטה טובה, אך אין להקל בה ראש. יש לבחון היבטים רבים כדי למצוא את הנכס הנכון במחיר הנכון, ולהכיר את ה"כלה" לעומק לפני החתימה. למה צריך לשים לב כדי להימנע מטעויות?

  • התיידדו עם תיק הבניין – תיק הבניין במחלקת ההנדסה בעירייה מכיל מידע חשוב על הנכס. כל ההיסטוריה האדריכלית וההנדסית של הנכס, החל מתקופת תכנונו ועד להווה, מצויה בתיק. חריגות בנייה? צווי הריסה? הכל רשום.
  • הכירו את הסביבה – תוכניות לפרויקטים של תמ"א או פינוי בינוי, תוכנית פיתוח אזורית, שינוי בתכנון קווי אוטובוס, שכן שמנגן על תופים או גן ילדים בבניין סמוך – כל אלה עשויים להשפיע על עתיד שווי הנכס שעומד על הפרק. אל תאפשרו לעצמכם להיות מופתעים ולגלות את המידע אחרי הרכישה. ערכו סיורים באיזור בשעות שונות של היממה, ושימו לב לרמת הרעש ולמצב החנייה.
  • עוגנים להצדקת שכירות – אם לכם אין בעיה לגור מול בית קברות, אם יש לכם רכב ולכן לא מפריע לכם שאין קווי תחבורה נוחים באיזור, זה נפלא. אך כשמדובר בנדל"ן להשקעה ההסתכלות היא אחרת. שוכר פוטנציאלי לא ירגיש בהכרח כמוכם. שימו לב לכך שבאיזור הדירה (אך לא קרוב מדי) יש מוסדות חינוך, מתחמי קניות, תחבורה נוחה, מוקדי בילוי ותרבות ומקומות עבודה, ושאין בסביבה הקרובה מוקשים כמו מוקדי רעש שעלולים להפריע לאנשים אחרים.
  • שיפוץ סולידי – אם בחרתם בדירה שזקוקה לשיפוץ, שימו לב לבחור בסגנון וצבעים סולידיים. מטבח אדום, חלונות ענקיים, ריצוף צבעוני במיוחד – כל אלה אולי עונים על הטעם שלכם, אך עלולים להיות צורמים לשוכר הפוטנציאלי. בחרו סגנון שקט ואל תתפתו לטרנדים מתחלפים.
  • מיקום מיקום מיקום – המיקום של הדירה חשוב במערך השיקולים של השוכר, אך מיקומכם ביחס לדירה הוא לא פחות חשוב מכך. נכס שאתם משכירים דורש לעתים טיפול ותיקונים, ויהיה לכם קל יותר לשלוט בהוצאות אם הנכס יהיה ממוקם בקרבתכם ותוכלו לשגר אליו אנשי מקצוע שאתם מכירים.
  • מיקום גם בתקופות ההשכרה – כשצריך להציג את הנכס לשוכרים פוטנציאליים, נוח יותר לקפוץ לדירה אם היא ממוקמת בקרבת מגוריכם. שימו לב לכך אם אתם בוחרים נדל"ן להשקעה שמרוחק ממקום מגוריכם, ודאגו לאנשי קשר באיזור שיוכלו לסייע.
  • היעזרו באנשי מקצוע – זול יותר הוא לעתים רבות יקר יותר – זה אולי יעלה יותר, אבל לא כאן המקום לחסוך.

לא רוכשים נדל"ן בלי ליווי מקצועי

אל תיכנסו להשקעה גדולה כמו רכישת נדל"ן להשקעה בלי ליווי של אנשי מקצוע רציניים שילוו אתכם בבחירת הנכס ובתהליך הרכישה שלו. יועץ נדל"ן או מתווך יסייעו לכם לבחור את הנכס המתאים לכם, עורך דין יגן עליכם מפני הפתעות לא נעימות, חברת בדק בית עשויה לגלות בעיות תשתית גם אם הדירה נראית שמורה ומטופחת, ושמאי יסייע לכם לקנות במחיר הנכון ולא במחיר מופקע. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל שיחת ייעוץ חינם על כל ההליך.

מאמרים שעשויים לעניין אתכם

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו!
התקשרות מהירה
050-6725005
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
מה חדש באתר?
Open chat
שלום וברכה!
אני אודליה דדון מנכ"לית החברה.
אני כאן כדי לסייע לכם במה אוכל לעזור?
Call Now Button