ירידי דירות

אודליה דדון

כדי לעמוד בהצלחה באחת המשימות החשובות בחיים, קניית דירה, צריך להבין גורמים רבים ולשקלל אותם לנוסחה אחת שתוביל אותנו אל הנכס הנכון במקום הנכון ובמחיר הנכון. איך עושים את זה? הרי לא כולנו קבלנים, שמאים, מתווכי דירות, בנקאים או עוסקים בביטוח. איך מורה, מוכר, עובד סוציאלי או איש יחסי ציבור אמור להבין באמצע החיים מה זה טופס 4, עמוד תומך, תשואה או אחוזי בנייה?
אחת הדרכים שבהן אפשר לחסוך זמן וטעויות היא להגיע לאירוע של ירידי דירות. מקום אחד ובו שפע של הצעות, ואנשי מקצוע שעשויים לעזור לכם לפלס את דרככם אל דירת החלומות שלכם.

אירוע של ירידי דירות

מה קורה באירועי ירידי דירות?

אין חוקים קבועים להתנהלות באירועי ירידי דירות, אך לרוב מנהלי היריד מציעים שפע של בונוסים מעבר להצעות קונקרטיות של דירות למכירה, כמו הרצאות, ייעוץ פרטני ועין מקצועית נוספת. יריד דירות מתקיים מדי פעם באזורים שונים בארץ, וחברות בנייה שונות מציגות בו את הפרויקטים החדשים שהן מציעות. יריד דירות שכזה חוסך זמן וכאב ראש. אירוע מסוג מאפשר לכם להגיע למקום אחד ולקבל בו מידע עדכני על האפשרויות הפרושות בפניכם, בלי הצורך לנסוע ממקום למקום ולקבוע פגישות עם נציגי החברות השונות. במשך כמה שעות תוכלו לקבל מידע עדכני על הפרויקטים באזור שבו אתם מעוניינים, להשוות את ההיצע ולהתקדם בתהליך בחירת הדירה שלכם.

הזדמנות לקבל מושג על השוק

אמנם בעידן האינטרנט אפשר למצוא מידע רב על הפרויקטים השונים ברשת, אך בסופו של דבר, אף אחד לא יחליט בלי לראות את הנכס – או לפחות את הדירה לדוגמה – במו עיניו. ירידי דירות אולי לא יהיה היום שבו תחליטו את ההחלטה הסופית, אך ייתכן שתוכלו לסנן מבין האפשרויות הקיימות בשוק את אלה שפחות מתאימות לכם מבחינת מחיר, חלוקת החדרים, הנוף מהמרפסת או שלבי הבנייה, וגם זה משהו.

אל תוותרו על תחקיר

לפני שאתם מגיעים ליריד, מומלץ לעשות קצת שיעורי בית. בדקו מי הן החברות שמשתתפות ביריד, מה הרקע שלהן, איזה ניסיון הן מביאות איתן, כמה בתים שהקימו כבר בנויים ומה חוות הדעת של רוכשים קודמים. חפשו ברשת חוות דעת של קונים, פרסומים על תביעות מהעבר, כתבות על החברות ותגובות לכתבות אלה. כל אלה עשויים לספק לכם מידע יקר ערך. ככל שיהיה לכם מידע רב יותר כך תוכלו להגיע להחלטה מושכלת ולהימנע מטעויות.

החליטו מה אתם רוצים מראש

כמו רשימה שהולכים איתה לסופר כדי לא להתפתות למבצעים מפתים שאינכם זקוקים להם באמת, כך חשבו מראש מה אתם מחפשים ומה התקציב שאתם מעוניינים להשקיע כאשר אתם מגיעים לאירועים של ירידי דירות. אם אתם זקוקים לדירת שלושה חדרים, אל תתנו לסוכן לשכנע אתכם שדווקא עכשיו ממש כדאי לכם לרכוש דירת ארבעה חדרים ושאם לא תעשו זאת – תפסידו. הישארו נאמנים לצרכים שלכם.

אל תמהרו לחתום

אל תתפתו לחתום על מסמכים כאשר אתם באירועי ירידי דירות עצמם. חוזה רכישה הוא מסמך מורכב, ויש צורך בייעוץ מקצועי רציני שיוכל להגן עליכם. גם אם מדובר בחתימה על מסמך התקשרות ראשונית כלשהי בלבד, עדיין תהיו עלולים להפסיד סכומים ניכרים. אספו חומר, לכו הביתה, התייעצו עם הבנק ועם עורך דין, ורק אחר כך היכנסו להליך של משא ומתן. כך תוכלו להבטיח לעצמכם קנייה שקולה בראש שקט.

עוד מאמרים שחשבנו שיעניינו אתכם

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו!
התקשרות מהירה
050-6725005
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
מה חדש באתר?
Open chat
שלום וברכה!
אני אודליה דדון מנכ"לית החברה.
אני כאן כדי לסייע לכם במה אוכל לעזור?
Call Now Button